سه‌شنبه, 8 مهر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ 
  • کد خبر : ۵۸۱۹
پیام تبریك شهردار شریف آباد به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)

دکتر عليرضا طاهري نسب شهردار شريف آباد با صدور پیامی سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)را تبریک گفت.

متن پیام ایشان به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

ولایت مداری، شاخص راستی آزمایی دینداری است

خداوند متعال را شاکریم که در عالم خلقت بهانه‌های زیادی برای غفران و مغفرت‌مان ایجاد نمود تا با تحول، بستری برای بازگشت بیابیم و با دعای رسول الله؛ بَقِیَّتُ اللَّهِ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ را منتقم ثارالله قرار داد و اراده فرموده تا عاقبت روزگار را با ظهور ختم به خیر گرداند و با این فراز نورانی مَنْ أَرَادَ اللَّهَ بَدَأَ بِکُمْ وَ مَنْ وَحَّدَهُ قَبِلَ عَنْکُمْ وَ مَنْ قَصَدَهُ تَوَجَّهَ بِکُمْ در می‌یابیم که ولایت‌مداری، شاخص راستی آزمایی در دینداری است.

نجات انسانیت در پیروی از مخزن اسرار الهی است و با وَ اخْتَارَکُمْ لِسِرِّهِ از اهل بیت علیهم السلام به عنوان مخزن اسرار الهی رونمایی شده است.

طعم تلخ تحریم و محاصره امام حسن عسکری علیه السلام به عنوان مفسر بی نظیر قران موجب آماده سازی مردم برای روی آوری به پاسخ‌یابی به سوالات از شاگردان ائمه و علما و بزرگان دینی شد و با پرورش شاگردانی فرهیخته، شاهد ایجاد جنبش علمی خاصی هستیم که رشته‌های علمی جدیدی نیز ایجاد و توسعه یافت و گاه امام با طرح قواعد کلی زمینه تفحص و تحقیق برای فقها را فراهم می‌ساخت تا تحیّرهای علمی، جایگاهی نداشته باشد و مقدمه‌ای برای دوران غیبت گردید.

با غروب فراق امام حسن عسکری علیه السلام، طلوع وصالی منحصر به فرد آغاز شد که دوست دارانش هر روز زمزمه تجدید عهدی سر می‌دهند که اَللّهُمَّ اِنّى‏ اُجَدِّدُ لَهُ فى‏ صَبیحَهِ یوْمى‏ هذا وَما عِشْتُ مِنْ اَیامى‏، عَهْداً وَعَقْداً وَبَیعَهً لَهُ فى‏ عُنُقى‏، لا اَحُولُ‏ عَنْها وَلا اَزُولُ اَبَداً، با این آرزو که اَللّهُمَّ اجْعَلْنى‏ مِنْ اَنْصارِهِ وَاَعْوانِهِ .

الفاظ برای توصیف وجود نازنین منجی عالم بشریت محدود بوده و با برخی عبارت‌ها به دنبال بیان توصیف هستیم امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) عیاری ناب و گنجینه‌ی ارزشمند الهی بوده که خداوند به بندگانش وعده داده که در ادعیه چنین آمده السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَعْدَ اللَّهِ الَّذِی ضَمِنَهُ.

ربیع یادآور منظومه زیبای مرج البحرین یلتقیان است و همزمانی دو فصل خزان و بهار و تکریم مبتنی بر عقل و تعظیم مبتنی بر عشق را تداعی می‌کند و آغاز افقی روشن بر پایان بخشی به بحران تحیّر بعد از عروج ملکوتی امام یازدهم امام حسن عسکری علیه السلام است.

در پایان ضمن تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عجل)، از خداوند متعال می‌خواهم که با پوشاندن لباس احرام ظهور بر قامت کعبه آمال، پیامبرش را مسرور و از چشمه شادی سیراب فرماید اَللّهُمَّ وَسُرَّ نَبِیک مُحَمَّداً صَلَّى اللَّهُ عَلَیهِ وَآلِهِ بِرُؤْیتِهِ و توفیق خدمت به مردم که مورد توجه آن حضرت است به همه ما عنایت فرماید

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0